Honderd miljoen jaar en een dag

Honderd miljoen jaar en een dag
Besprekingen
Dromen van draken
Een roman in de Dolomieten hoeft geen Paolo Cognetti-epigoon te zijn, bewijst Jean-Baptiste Andrea met zijn boek over een stel paleontologen.
Het wordt met de dag drukker in de Noord-Italiaanse bergen. Sinds het monstersucces van De acht bergen zoeken steeds meer auteurs hun inspiratie hogerop. Gelukkig zijn niet alle schrijvers die hun geluk in de Alpen beproeven Paolo Cognetti-epigonen. Honderd miljoen jaar en een dag speelt in hetzelfde decor, maar Jean-Baptiste Andrea (51) heeft de bestseller van zijn voorganger niet eens gelezen. De Franse filmmaker en scenarist bekeerde zich in 2017 tot de schrijverij en scheerde meteen hoge toppen met Mijn koningin. Zijn debuutroman werd maar liefst met een dozijn prijzen bekroond, waaronder de Femina des lycéens en de Prix du Premier Roman. In zijn tweede boek neemt hij de lezer op sleeptouw naar de scherpe pieken, de diepe ravijnen en de steile afgronden van de Dolomieten. Honderd miljoen jaar en een dag is niet de zoveelste bergroman, maar een spannend, poëtisch verhaal met een magisch tintje over de helletocht van een stel paleontologen.
Op ze…Lees verder
Tussen berg en dal
In 1954 gaat een groep van vier vrienden op zoek naar een berggrot waarin een jongetje het skelet van een vermoedelijke dinosauriër heeft ontdekt. Stan is professor in de paleontologie aan de universiteit van Parijs en zet zijn hele vermogen in om de haast kansloze expeditie te bekostigen. Umberto, zijn reusachtige assistent, smacht de hele helse tocht lang naar de reünie met zijn verloofde. Hij verhoudt zich tot zijn vriend en leider als Tolkiens Sam tot Frodo. Nummer drie is de doorgewinterde Italiaanse berggids Gio, en tot slot is er de jonge Peter, die vol bewondering is voor de academische faam van Stan en een begenadigd buikspreker blijkt te zijn.
De moeizame bergexpeditie is onderhevig aan het spel der seizoenen, de tijd dringt, winter is coming. Van het moment van de expeditie daalt het verhaal geregeld af naar de kindertijd van Stan. Die was geen pretje, met een vroeggestorven moeder en een harteloze vader, die Stan heimelijk 'de Commandant' noemde. Stans …Lees verder